Алюмінієві профілі можна обробити різноманітною фарбою, анодувати або піддати механічній обробці, якщо потрібен додатковий захист поверхні або покращений зовнішній вигляд.
Існують наступні види покриттів:
Сублімація
Сублімація – це промисловий процес нанесення спеціальних фарб на алюмінієвий профіль, які при нагріванні переносяться на матеріал і точно відтворюють текстуру та різні відтінки деревини, мармур, граніт та інші декоративні ефекти. Завдяки цьому процесу можна отримати будь-яке оздоблення алюмінію з усіма гарантіями довговічності, догляду та захисту, які пропонують лакові покриття, але без усіх недоліків дерева чи інших природніх матеріалів. Це покриття довговічне, не токсичне та безпечне для домашніх улюбленців.
Сублімація – один з самих надійних видів покриттів, представлених в Україні. Вона має чудову стійкість до впливу ультрафіолетових променів і інших атмосферних чинників, тому широко використовується у сфері виробництва вікон та дверей, а також внутрішнього та зовнішнього оздоблення.
Завдяки постійним інноваціям і використанню найкращих сучасних технологій «Алюпро» здатний відтворити будь-який тип деревини: широкий асортимент оздоблення дозволяє клієнтам вибрати між різними відтінками та фактурами саме ті, які найбільше відповідають їхнім потребам.
Процес сублімації досить простий і складається з наступних етапів:
1. Порошкове фарбування. На цьому етапі профіль обробляється порошковим покриттям потрібного відтінку.
2. Покриття декоративною плівкою. На цьому кроці профілі покривають плівкою з надрукованими спеціальними фарбами текстурами дерева або будь-якого іншого бажаного малюнку.
3. Вакуумне видалення повітря з під плівки.
4. Сублімація. Профілі поміщають у піч, де при температурі від 190 до 220º C відбувається сублімаційний вплив на алюміній, в результаті чого чорнило в з плівки переходить із твердого стану в газоподібний. Через кілька хвилин малюнок переноситься на профіль.
5. Зняття плівки. З профілів знімається плівка та здійснюється відповідний контроль якості.
Анодування
Анодування - це електрохімічний процес, який підвищує стійкість алюмінію до корозії та його зносостійкість, а також дозволяє покрити поверхню металу в різноманітні яскраві кольори. Зазначимо, що фарби, які використовуються для цього процесу, є переважно стійкими до сонячного світла. Анодувати можна будь-який алюмінієвий сплав. Конкретні робочі характеристики, такі як твердість і пористість, залежать від використовуваного сплаву, конкретного процесу анодування та хімії, а також тривалості обробки.
Процес анодування є наступним. Готові алюмінієві профілі - після серії етапів очищення, промивання та травлення - занурюють у ванну з кислотним електролітом, і через розчин пропускають електричний струм. Катод встановлено всередині резервуара для анодування, а алюмінієві деталі діють як анод. Іони кисню вивільняються з електроліту та поєднуються з атомами алюмінію на поверхні профілю, створюючи таким чином шар оксиду алюмінію, повністю інтегрований з алюмінієм, що лежить під ним. Згодом можна наносити барвники, а останнім етапом є стадія герметизації для підвищення довговічності та запобігання корозії. Отриманий оксидний шар не буде відколюватися або відшаровуватися, він надзвичайно твердий і стійкий до корозії, що забезпечує виняткову довговічність і низькі витрати на обслуговування. Завдяки цим властивостям анодований алюмінієвий профіль є популярним оздоблювальним вибором для таких сфер, як архітектура та дизайн, виготовлення побутової техніки, меблів, човнів та спортивних товарів, а також персональної електроніки.
«Алюпро» пропонує стандартний ряд анодних покриттів: срібло, бронза, золото.
Ламінування
Ламінування алюмінієвого профілю здійснюється шляхом приклеювання до нього декоративної захисної плівки, що значно зміцнює його поверхню, подовжує довговічність та надає бажаний колір та фактуру, яка імітує вигляд та відчуття поверхні практично будь-якого природнього матеріалу (дерево, камінь, кераміка). Ламінований алюмінієвий профіль популярний для високоякісного внутрішнього та зовнішнього оздоблення, адже навіть на відкритому повітрі він може прослужити більше 20 років.
Ми пропонуємо багато варіантів ламінування на ваш вибір.
Фарбування
Фарбування є одним із найпоширеніших фінішних покриттів для алюмінієвого профілю. Для цього використовують рідку фарбу та порошкове покриття.
Переваги застосування рідкої фарби
Перш за все, це широкий вибір видів та кольорів фарб. По-друге, такий спосіб нанесення економічно вигідно використовувати для виготовлення невеликих партій товару.
До недоліків рідкої фарби можна віднести те, що вона містить шкідливі леткі органічні сполуки (ЛОС) та при її використанні утворюється більше відходів, ніж при роботі з порошковим покриттям. Крім цього, відтінок кольору може різнитись від партії до партії.
Порошкове покриття — це процес розпилення електростатично зарядженої фарби (у формі порошку) на алюмінієвий профіль.
На відміну від рідкої фарби, порошкове покриття не потребує розчинника. Тому ДУЖЕ важливо, щоб поверхня профілів була належним чином попередньо оброблена: ретельно видалено пил, жир та будь-які інші сторонні частки. Порошок розпилюється на профіль через електростатичний пістолет, після чого оброблений профілі поміщають до гарячої печі, де вони залишаються доки покриття рівномірно розплавиться на поверхні та запечеться. Після охолодження вийде гладке, тверде покриття.
Основні переваги порошкового фарбування алюмінієвих профілів:
- Широкий вибір красивих яскравих кольорів (особливо в поєднанні з анодуванням).
- Покриття наноситься товстим шаром і з’єднується з алюмінієм, тому воно не легко сколюється чи відшаровується.
- Більш екологічне, ніж рідка фарба.
Що робить порошкове покриття екологічним?
Однією з основних причин, чому порошкове покриття може бути кращим ніж фарба, є відсутність розчинників або ЛОС. Це означає, що під час розпилення не завдається шкода навколишньому середовищу.
Без покриття
Вибір покриття для алюмінієвого профілю залежить від низки факторів, зокрема від бажаного зовнішнього вигляду та умов використання продукту. Алюміній має природний захист від багатьох впливів навколишнього середовища, оскільки захисне оксидне покриття починає утворюватися природним шляхом під час контакту необробленого алюмінію з атмосферою. Для багатьох застосувань алюмінієвий профіль не потребує більшого захисту, ніж ця прозора оксидна плівка.
Вироби без покриття часто використовуються для подальшої індивідуальної декоративної обробки або для інтер'єрних рішень в стилі Loft.